IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Wprowadzenie do Fabuły

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Namid

Istota Świata

avatarPisanieTemat: Wprowadzenie do Fabuły   Sob Kwi 18, 2015 12:05 amWprowadzenie

____________________________________

♣ O Fabule ♣

  Gatunek
To poniekąd połączenie czegoś a la fantasy - no bo inny świat i specyficzne rasy, ale to jest bardzo lekka wersja fantasy z dużym naciskiem na mrok.. i Second Life. Taki sam jak PBFy o miastach i krajach, które znacie, ale z dodatkiem, który sprawi, ze i pasjonaci SLów i ci, którzy dodatkowo lubią robić coś jeszcze - mogą się tutaj spotkać.

  Świat
Jakby równoległy. Podobny do naszego niezwykle, ale kontynenty wyglądają i nazywają się inaczej, a dodatkowo większość kontynentów jest zarządzana przez Innych. Ale miejsce forum skupia się w Lakeside na kontynencie Thaisia.

  Czas i Technologia
Są takie same jak teraz. Komputery, samochody, telewizory. No ok.. Może cofnijmy się kilkanaście lat w tył, bo nie mamy tu w Thaisii jeszcze AŻ TAK zaawansowanych tabletów i super kompów, ale i tak jest wszystko bardzo "technologiczne" i wygodne. Do tego praca wygląda tak jak u nas.. Normalni gliniarze, dziennikarki, kwiaciarki, biznesmeni, nauczyciel i studenci. Życie jak życie! No chyba, że mieszkasz/pracujesz na Rynku Dziedzińca, lub jesteś jednym z Innych.

  Strony Konfliktu
Mamy tylko dwie grupy - możesz opowiedzieć się albo po stronie Ludzi, którzy są wrogo nastawieni do Innych (lub neutralnie), albo  po stronie Innych lub Ludzi co woleli pogodzić się z życiem pod ich dyktando poniekąd i dogadywać się z nimi.

  Rasy - Kim zagram?
Oprócz Ludzi i różnych rodzajów Innych którzy ze zwierząt zmieniają się w ludzi, możecie być Żywiołami, "Wampiram", czy nawet... Rumakami Żywiołów.. (kto nie lubi kucyków?!). A oprócz tego z czasem pojawią się inne rasy - sami też możecie je proponować.

  SL czy Akcja?
Możesz sam decydować, czy rzucisz się w wir akcji, wtyk, eventów i rzucania kostką, by rozwijać fabułę, czy też skupisz się na tym forum, jak na miejskim SL'u z urozmaiceniem.

  SL z urozmaiceniem?
No tak.. Bo generalnie nie ma u nas istot zmieniających się z wilka w człowieka itp. Więc oprócz normalnego dość miasta i życia, macie tutaj trochę bonusów!

  Różnorodności i Fabuła
Wspomniane wyżej 'urozmaicenia', które sprawiają, że ten SL nie jest zwykłym SL to chociażby rasy jak i dość osobliwy świat. Jest tym też lista zdolności i artefaktów, o które można się starać - ale nie trzeba. Dodatkowo odgrywana fabuła. Powoli sunie na przód i daje okazję osobom, które chcą się czasem nieco bardziej rozerwać, na wykonanie jakichś ciekawych punktów i wpłynięcia na nią.

  Na podstawie książki?
Owszem. Ale spokojnie. Wszystko, co musicie wiedzieć zamieszczone jest na forum i poniekąd idziemy "po swojemu", więc nie musicie znać książek Anne Bishop "Inni" (Pisane Szkarłatem, Morderstwo Wron itd.). Ale jeśli nasze forum was zainspiruje do przeczytania - polecamy gorąco.


____________________________________

♣ Historia Namidu ♣

    Dawno, dawno temu Namid zrodziła wszelkie istoty żywe – w tym te nazywane ludźmi. Podarowała ludziom żyzne obszary samej siebie i wodę zdatną do picia, a znając ich delikatną naturę, jak również naturę innych swoich dzieci, odizolowała ich, by mieli szansę przeżyć i rozwijać się. Ludzie dobrze wykorzystali tę szansę. Nauczyli się budować domy i krzesać ogień. Nauczyli się uprawiać ziemię i wznosić miasta.
   Zbudowali też łodzie i zaczęli łowić ryby w Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym. Rozmnażali się i rozprzestrzeniali po swojej części świata, aż natrafili na dzikie miejsca. To wtedy odkryli, że resztę świata zasiedlają inne dzieci Namid. Jednak Inni nie dostrzegli w ludziach zdobywców. Dostrzegli w nich nowy rodzaj mięsa. Tak zaczęły się wojny o dzikie miejsca. Czasami ludzie wygrywali i rozprzestrzeniali się nieco bardziej, częściej jednak znikały całe fragmenty ich cywilizacji, a ci, którzy ocaleli, trzęśli się ze strachu, słysząc wycie wilków. Zdarzało się też, że ktoś za bardzo oddalił się od domu, a rano znajdowano go martwego, pozbawionego krwi.
    Mijały wieki. Ludzie zbudowali większe statki i przepłynęli Atlantyk. Kiedy natrafili na dziewiczy ląd, na wybrzeżu zbudowali osadę. Wówczas odkryli, że i to miejsce zajęte jest przez terra indigena, czyli tubylców ziemi. Innych. Terra indigena rządzący kontynentem nazywanym Thaisią poczuli gniew, gdy ludzie zaczęli wycinać drzewa i orać ziemię, która nie należała do nich. Zjedli więc osadników i nauczyli się przybierać ich kształt, tak jak wcześniej wielokrotnie nauczyli się przybierać kształt innego mięsa. Druga fala osadników znalazła opuszczoną osadę i ponownie spróbowała ją zasiedlić. Ich również zjedli Inni.
    Na czele trzeciej fali osadników stał człowiek, który był mądrzejszy niż jego poprzednicy. Zaproponował Innym ciepłe koce, materiał na ubrania i interesujące błyszczące przedmioty – w zamian za zgodę na zajęcie osady i uprawę okolicznej ziemi. Inni uznali, że to uczciwa wymiana, i opuścili tereny użyczone ludziom. Otrzymali więcej prezentów w zamian za prawo do polowań i połowu ryb. Taki układ zadowalał obie strony, choć jedna z trudem tolerowała nowe sąsiedztwo, a druga ogradzała swe osady i żyła w ciągłym strachu. Płynęły lata, osadników przybywało. Wielu umierało, ale wielu wiodło się całkiem dobrze. Osady rozrastały się w wioski, te w miasteczka, a te z kolei w miasta. Stopniowo ludzie rozprzestrzenili się po całej Thaisii na ziemiach użyczonych im przez Innych.
    Mijały wieki. Ludzie byli bystrzy, ale Inni również. Ludzie wynaleźli elektryczność i kanalizację. Inni kontrolowali wszystkie rzeki, które zasilały generatory, i wszystkie jeziora, które dostarczały wody pitnej. Ludzie wynaleźli silniki parowe i centralne ogrzewanie. Inni kontrolowali zasoby paliwa potrzebnego do pracy silników i ogrzewania domów. Ludzie wynajdowali i produkowali różne rzeczy. Inni kontrolowali surowce, a zatem decydowali o tym, co można, a czego nie można produkować w ich części świata. Oczywiście zdarzały się konflikty i niektóre ludzkie miasta znów pochłonął las.
    Wreszcie ludzie pojęli, że to terra indigena rządzą Thaisią i tylko koniec świata może to zmienić. Obecnie sytuacja kształtuje się następująco: na ogromnych terenach należących do Innych rozrzucone są niewielkie ludzkie osady. W większych miastach znajdują się ogrodzone parki nazywane Dziedzińcami, gdzie mieszkają Inni, których zadaniem jest obserwowanie ludzi i pilnowanie przestrzegania umów, jakie zawarli z terra indigena. Po jednej stronie wciąż panuje niechętna tolerancja – a po drugiej strach. Ale jeśli ludzie będą ostrożni, przetrwają. Przynajmniej większość z nich.
Powrót do góry Go down
 

Wprowadzenie do Fabuły

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» X-men - wprowadzenie

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Others PBF :: Organizacja :: 
Mechanika Gry
-