IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Przebieg Eventów i Fabuły

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Namid

Istota Świata

avatarPisanieTemat: Przebieg Eventów i Fabuły   Sob Kwi 18, 2015 12:04 amPrzebieg Fabuły

____________________________________

♣ Eventy ♣

Ogólna Fabuła forum rozwija się z pomocą wykonywania pomniejszych eventów, przez userów. Każdy nowy dział fabuły i historia ma swoje punkty, które należy wypełnić, aby można było ruszyć dalej. To trochę jak "rozdziały" lub "etapy". Nie idzie to szybko i łatwo. Czasem trzeba też liczyć na łut szczęścia.

Czy każdy musi brać w nich udział? Nie. Naturalnie jeśli jesteście tu bardziej dla SL i pisania sobie, to możecie to zignorować - i tak jakoś się będzie rozwijać fabuła, a czasem nawet nie zauważycie, jak niechcący sami spełnicie jakiś z wymaganych punków Eventu.

Mistrz Gry jest tutaj jedynie do ingerowania, gdy jest potrzebny - np. przy jakimś zamieszaniu, czy walce. A także do tworzenia Wtyk - opisane na dole. Nie pojawi się, wiec zbyt często i czasem trzeba go wezwać w odpowiednim temacie w Ogłoszeniach.

Jeśli chodzi o polowania i walki ogółem - możecie je sobie sami sędziować, chyba, że sprawa jest poważniejsza. Z drugiej strony nie musicie się w to bawić, jeśli nie po to tu jesteście i wtedy wasze spotkania z MG są zmniejszone niemal do 0. Bo mimo wszystko nikt nigdy nie wie, czy MG jakiegoś fragmentu Eventów fabuły nie wplecie w wasz wątek. Ale jeśli w Informatorze napisaliście "nie" w odpowiednich polach to nic wam nie będzie groziło, ani nie zostaniecie w nic poważniejszego wciągnięci - chyba, że zechcecie.

Nagrody to chyba najważniejsza kwestia. Na forum jedyną nagrodą są fasolki - i czasem artefakty. Fasolki to niefabularna opcja 'waluty', za którą kupicie nowe zdolności lub artefakty. I ponownie. Userzy, którzy są tu głównie dla SL i spokojnego pisania - nie muszą się nimi przejmować... Albo mogą kupić artefakt i komuś podarować, jeśli zdobyli fasolki i będą na tyle mili się podzielić.

Fasolki dostajemy też za posty, a poniżej jest rozpiska, jak to wygląda:

Po uzyskaniu 20 postów -> 5 fasolek
30 postów -> 5 fasolek
40 postów -> 10 fasolek
50 postów -> 10 fasolek
60 postów -> 20 fasolek
70 postów -> 20 fasolek
80 postów -> 20 fasolek
90 postów -> 20 fasolek
100 postów -> 30 fasolek
120 postów -> 15 fasolek
Dalej co 20 postów dostajecie 15 fasolek

Za eventy, wtyki i konkursy Fasolki przyznaje MG/Administracja.

Btw. Nasz licznik postów nie jest "normalnym licznikiem" omija tematy niefabularne, więc możecie śmiało pisać w Offtopie - nie nabijecie sobie tym postów na fasolki.


____________________________________

♣ Kostki ♣

Mamy tylko 3 rodzaje kostek na forum, przy czym dwie pierwsze są używane tylko przy zapisie na forum. Są to kostki "Umiejętności na Start" i "Artefakt na Start". Trzecia i używana w fabule to 1k6. Używamy ją do określania, czy coś nam się udało (1-3 nie; 4-6 tak), lub do opisywania efektów.

Umiejętności mogą nam pozytywnie wpływać na rzut kostką (dodawać maksymalnie +2 do rzutu), ale do jednego rzutu można używać tylko jednej umiejętności.

Z pomocą kostek możecie sobie podsumować czy wypad na polowanie był udany - lub nawet konkretniej je poprowadzić z podziałem na tropienie i polowanie. Możecie rzucać czy jakaś akcja się wam uda - naturalnie to urozmaicenia dla osób, które chcą urozmaicenia, a jak ktoś nie chce, to nie musi się tym interesować, więc spokojnie.

Ponadto MG korzystają sporo z kostek, jeśli coś sędziują.

Niemniej jednak forum nie wymaga wielokrotnego korzystania z kostek jeśli ktoś nie chce, wiec nie musicie się nimi specjalnie przejmować.


____________________________________

♣ O Wtykach ♣

To dokładnie to, na co brzmi. Gdy MG "wtyka" się wam do tematu - najczęściej z zamiarem wprowadzenia jakiejś akcji związanej z eventami fabuły, albo by was rozruszać, jeśli macie zgodę na wtyki i trochę przysypiacie

Można też poprosić MG o to by was czymś zaskoczył.

Czasem MG tworzy Mini-Event, który bardziej przypomina Wtykę. Ale robi je raczej w tematach, gdzie nikogo nie ma i trzeba tam dopiero przejść.

Jakie kostki mamy na forum?
~ Umiejętności ~ używane tylko po zapisie, przy tworzeniu Informatora;
~ Artefaktu ~ używane tylko po zapisie, przy tworzeniu Informatora, lub kiedy MG tak zadecyduje;
~ na Powodzenie (k6) ~ możecie rzucać (lub MG) czy coś wam się uda, lub nie. 1-3 to wynik negatywny dla was, a 4-6 to powodzenie - korzystając z jakiejś umiejętność możecie dodać +1 lub +2 jeśli umiejętność jest 2 poziomu;
~ na Efekt (k8) ~ rzuca najczęściej albo MG, albo user, który np. poluje itp. Przypisujecie w poście do poszczególnych wyników jakiś efekt/skutek, a potem rzucacie kostką, np. 1-2 potknie się nim strzeli; 3-4 sarna upada pod moim ciężarem - itp.
~ [MG] ~ wszystkie kostki opisane na końcu [MG] są TYLKO do użytku MG!
Powrót do góry Go down
 

Przebieg Eventów i Fabuły

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Others PBF :: Organizacja :: 
Mechanika Gry
-