IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Księga Adresowa

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Namid

Istota Świata

NamidPisanieTemat: Księga Adresowa   Sob Kwi 18, 2015 2:24 pmOpis Świata 'Namid'

____________________________________

♣ Kontynenty i Terytoria ♣

  Afrikah
  Australis
  Brytania/Dzika Brytania
  Celtycko-Romańska Wspólnota Narodów?Cel-Romania
  Felidae
  Kościste Wyspy
  Burzowe Wyspy
  Thaisia
  Tokhar-Chin
  Zelande
Świat Namidu jest podobny do naszego, ale bardziej rozszczepiony i o innych nazwach. Na niektórych kontynentach mieszkają głównie ludzie, a niektóre całkiem opanowali Inni. Z nich wszystkich Thaisia jest najbardziej rozwiniętym kontynentem, jeśli chodzi o współżycie Ludzi oraz Innych. Nie ma na niej śmierdzących metropolii, ale ludzie i tak dają sobie radę.


____________________________________

♣ Wody Thaisii ♣

  Wielkie Jeziora:
  Największe, Tala, Honon, Etu i Tahki
  Pozostałe Jeziora:
  Jeziora Piór / Jeziora Palczaste
  Rzeka:
  Talulaha / Wodopad Talulaha
Wszystkie duże, czy małe akweny i zbiorniki wodne w Thaisii są kontrolowane przez Innych i bez ich zgody lub wiedzy nie wolno z nich korzystać, co znacznie utrudnia ludziom działalność i uzależnia ich od dobrej woli Innych.


____________________________________

♣ Góry Thaisii ♣

  Addirondak
  Skalne
Góry otoczone dzikimi lasami to miejsca niedostępne dla ludzi. Mało kto odważa się wybrać tam, gdzie żyją najdziksze i najstarsze egzemplarze Innych.


____________________________________

♣ Miasta i Wioski Thaisii ♣

  Przystań Przewoźników
  Centrum PN-Wsch (Dyspozytornia)
  Georgette
  Laketown
  Podunk
  Shikago
  Sparkletown
  Słodka Woda
  Talulah Falls
  Toland
  Orzechowy Gaj
  Pole Pszenicy
Wszelkie ludzkie miasta, miasteczka i osady, zostały założone jedynie dzięki uprzejmości innych, która powstała w wyniku tzw. handlu zamiennego - my mamy bowiem technologię a "oni" mają władzę nad ziemią, wodą i powietrzem. Niektóre mieściny są bardziej zbuntowane, a inne z kolei niezwykle pokorne. Nigdzie, jednak nie ma tak rozwiniętej współpracy, jak w Laketown. Tam bowiem Dziedziniec w mieście jest w niewielkiej części otwarty dla ludzi, a nawet niektórzy tam pracują - w budynku handlowym. W innych miastach, gdzie znajdują się Dziedzińce, nie ma tak zbliżonej współpracy. Tamtejsi Inni po prostu obserwują i czekają na pretekst, tak samo zresztą, jak ludzie. Nikt jednak o zdrowych zmysłach nie odważa się zaczynać z 'Terra indigena'. A ci którzy się odważą... Cały czas krążą plotki i przestrogi o całych miastach i wsiach zmiecionych z ziemi przez tornada, powodzie, ogromne pożary i inne kataklizmy, a potem wyrastał w ich miejscach las.. Pochłaniał te ziemie i nikt nie uchodził z życiem.Powrót do góry Go down
Namid

Istota Świata

NamidPisanieTemat: Re: Księga Adresowa   Nie Kwi 19, 2015 2:48 pmDzielnice Mieszkalne

____________________________________

 ♣  Miasto Lakeside  ♣  

  Ulica Rynkowa
Średnio zamożna dzielnica mieszkalna. Stoją tu ładne domki zarówno pojedyncze, jak i bliźniaki. Jest tutaj w miarę spokojnie, a dodatkowo na Rynkowej jest też niewielkie targowisko.

  Ulica Klonowa
Bogata dzielnica mieszkalna, w której są dobrze strzeżone budynki mieszkalne, a w nich ekskluzywne apartamenty. Mają nawet własny basen i strzeżony plac zabaw.

  Ulica Leśna
Zwyczajna dzielnica mieszkalna, gdzie znaleźć można ludzi zarówno zamożnych, jak i tych nieco mniej. Jako, że biegnie ona przy wielkim parku Lakeside, domy nie stoją jeden przy drugim, tylko w oddali. Z racji bliskości Dziedzińca, niektórzy obawiają się tu mieszkać i wiele domów stoi opuszczonych i zrujnowanych.

  Ulica Orzechowa
Biedna dzielnica przy komisariacie policji. Nieco obskurne i stare kamienice, które mieszkańcy próbowali wielokrotnie malować by je upiększyć - ale farba to za mało. Są tutaj wysokie, małe mieszkania, a na tyłach kamienicy jest spore, szarawe podwórko.

  Ulica Główna
Zwyczajne bloki mieszkalne na najdłuższej i najbardziej ruchliwej, jak na tę mieścinę, ulicy. Mieszkają tu ludzie o różnym statusie majątkowym, bo mieszkania bywają tu zarówno małe i duże. Niektórzy mają balkony, a innym trafia się nawet kawałek ogródka na tyłach bloku. W głębi tego 'osiedla' jest nawet niewielki park rozrywki stojąc tu już od wielu lat.

  Aleja Parkowa
Średnio zamożna okolica ładnych i zadbanych budynków mieszkalnych. Tutejsi mieszkańcy mają bardzo blisko do Centrum Handlowego, a dodatkowo mają mini park i bibliotekę. Mieszkania są tutaj zarówno duże, jak i średnie, więc odnajdują się tutaj różne rodziny.

  Ulica Nadrzeczna
Bardzo zamożna okolica willi i sporych domów. Tu mieszka jedynie elita, mają nawet dostęp do prywatnej części plaży przy rzece, często posiadają też jachty i motorówki. Okolica jest piękna i zadbana. Jest tutaj spory też sporych rozmiarów teatr.

  Ulica Białego Ogona
Tutaj mieszkają biedni i/lub studenci, ale niekoniecznie tylko dlatego, że jest tutaj tanio, a dlatego, że są tu bloki pełne kawalerek. Często, więc wynajmują je również studenci. Budynki z zewnątrz są zadbane, ale okolica bywa po zmroku troszkę niebezpieczna, więc lepiej nie kusić losu.


____________________________________

♣  Dziedziniec Lakeside  ♣

  Mieszkania Służbowe
Znajdują się nad Budynkiem Handlowym i mieszkają tam niekiedy ludzie, którzy pracują na Dziedzińcu, albo też Inni, którzy akurat mają tutaj dyżur, lub przyjechali w odwiedziny na krótko.

  Zielony Kompleks
To jedyna rezydencja, która nie przynależy do określonego gatunku. Znajduje się najbliżej rynku i mieszkają tam członkowie Stowarzyszenia Przedsiębiorców. Oprócz tego mieszkają tutaj też ci Inni, którzy spędzają czas w ludzkiej formie dość często, a więc nie sypiają w swoich terytoriach.

  Pokoje
To inaczej siedziba Sanguinatich. Mieszkają najdalej i najbardziej na poboczu. Uliczka Pokoi wygląda jak z cmentarza, a ich domy przypominają Krypty i Mauzolea. Od głównej drogi, jak i ogółu Dziedzińca, odgradza Pokoje płot... I nikt, powtarzam, NIKT nie odważa się go przekraczać bez ich zgody i wiedzy.

  Kruczość/Wronia Straż
Terytorium, na którym mieszkają Wrony i Kruki. Drzewa są pełne gniazd, domków dla ptaków i nawet prawdziwych domków na drzewach - nie są wielkie, bo Kruki i Wrony nie przesiadują często w "domu".

  Sowia Straż
Terytorium Sów. Spore drzewa mają duże dziuple, domki dla ptaków, a niekiedy nawet domki na drzewach. Jednak marne szanse spotkać ich za dnia, gdyż wtedy najczęściej śpią głęboko w dziuplach.

  Wilcza Straż
To pilnie strzeżone Terytorium Wilków. Mieszkają blisko wyjścia od strony Alei Parkowej, by móc w razie czego wybiegać i polować w lesie za parkiem, jeśli zabraknie pożywienia na Dziedzińcu. W głębi wśród drzew znajdują się niewielkie domki, w których wszyscy mieszkają wspólnie, jak na stado przystało. Mężczyźni osobno i kobiety też. Dzieciaki też mają swój osobny budyneczek.

  Jastrzębia Straż
Tereny Jastrzębi wyglądają na opustoszałe bo nie ma ich wielu i zajmują się zwiadem i strzeżeniem terenów Dziedzińca za dnia - sowy nocą - więc nie przebywają dużo na swych terenach. Mimo to na drzewach są gniazda, a przy niektórych drzewach stoją niewielkie domki.


Kod:
[b]Nick Postaci:[/b]
[b]Zamieszkuje:[/b] Miasto / Dziedziniec
[b]Ulica/Teren:[/b]
[b]Współlokatorzy:[/b] ?
Powrót do góry Go down
 

Księga Adresowa

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Others PBF :: Organizacja :: 
Legendarium
 :: Dział Userów
-